paveikslelis

K-Leaf

TP identifikavimo sąrašo Nr. A.1.1.3.5

Sudėtis: Ne mažiau 52 % K2O (43% K) ir 56% SO4 (18% S). Cl – ne daugiau 0,3%.

Preparato forma: tirpūs milteliai

VEIKIMO BŪDAS

K-Leaf – kalio sulfatas, kuris pasižymi  itin geru ir greitu tirpumu. Unikalios produkto savybės maksimaliai pagerina augalo maitinimą per lapus, aprūpindamos augalą lengvai įsisavinamu kaliu ir siera. Greitai pašalina šių elementų deficitą augale. Be to, K-leaf gerina kalio elemento įsisavinimą ir iš dirvos.

Privalumai:

  • Trąšoje K-LEAF praktiškai nėra chloridų, jų perteklius kituose produktuose turi neigiamos įtakos chlorui jautriems augalams.
  • K-LEAFT – svarbus kalio ir sieros šaltinis visiems žemės ūkio augalams. Trąša skirta ekonomiškam ūkininkavimui, didinanti ne tik derlių , bet ir kokybę.
  • Naudojant K-LEAF trąšą, pagerėja vaisių pigmentacija,  išorinis vaizdas, cukringumas, sumažėja rūgštingumas, tuo pačiu pagerėja skonis ir aromatas.
  • K-LEAF Pagerina maistines savybes, teigiamai veikia vitaminų sintezę, aliejus, krakmolą ir cukringumą, t.y. pagrindines maistines savybes.
  • Trąšoje Kalis lengvai augalų įsavinamoje , sulfato pavidale. Siera esanti  K-LEAF produkte – svarbus ir nepakeičiamas elementas esantis sudėtinė dalis daugelio amino ir riebiųjų rūgščių,  būtinas elementas fotosintezei.

NAUDOJIMO NORMOS

AugalasAugimo tarpsnisNorma
BulvėsGumbų formavimosi pradžia2-3 kg/ha
Cukriniai runkeliaiLapams uždengus tarpueilius , kas 10-14 dienų2-3 kg/ha
Morkos8, 6 ir 4 savaitės iki nuimant derlių3 kg/ha
Svogūnai8, 6 ir 4 savaitės iki nuimant derlių3 kg/ha
RapsaiPo žydėjimo1-5 kg/ha
Kviečiai, miežiaiPo žydėjimo, pieninė branda1-3 kg/ha
Kukurūzai5-6 lapai1-3 kg/ha
Dobilai3 savaitės  iki šienavimo1 kg/ha
PuposPo žydėjimo1-3 kg/ha
PomidoraiPo žydėjimo2-4 kg/ha